E-kutatás

Péntek Zárva
Szombat Zárva
Vasárnap Zárva

Kutatás előzetes bejelentkezés után lehetséges!

GALÉRIA

Szolgáltatások

E-kutatás

E-kutatás demó

A szolgáltatás leírása:

E-kutatás szolgáltatásunkkal a VPKL iratanyagáról készült digitális felvételek böngészhetőek az interneten. A szolgáltatás regisztrációval vehető igénybe. Jelenleg a Püspöki-, a Káptalani- és a Plébániai Levéltár egyes iratanyagairól készültek el digitális képek. A képeket folyamatosan készítjük és töltjük fel honlapunkra. Hogy mely irategyüttesünkről készültek el a felvételek, az segédleteinkből látható. A segédletekben az egyes sorokra klikkelve megtalálhatóak a digitalizált iratanyag megnevezései és a felvételszám is. Családfakutatók figyelmébe ajánljuk a Plébániai levéltárban található digitalizált anyakönyvek mellett a Püspöki Levéltár Protocollum confirmatorum alsorozatát, melyben a 18. századtól megtalálhatóak a bérmáltak anyakönyvi adatai. A helytörténet kutatás fontos forrásai a Historia domusok, melyek digitalizálására nagy hangsúlyt fektetünk.

Reprográfiai szolgáltatások:

Fotójegy: 4000 Ft (napijegy)
Fénymásolás: 60 Ft / oldal

Váci Püspöki és Káptalani Levéltár

2600 Vác, Konstantin tér 15.

Tel: 27/814-141

Fax: 27/814-101

e-mail: leveltar@vaciegyhazmegye.hu

Váci Püspöki és Káptalani Levéltár honlapja • Webfejlesztés: DunaWeb Kft.