E-kutatás

Péntek Zárva
Szombat Zárva
Vasárnap Zárva

Kutatás előzetes bejelentkezés után lehetséges!

GALÉRIA

E-kutatás

E-kutatás demó

A szolgáltatás leírása:

E-kutatás szolgáltatásunkkal a VPKL iratanyagáról készült digitális felvételek böngészhetőek az interneten. A szolgáltatás regisztrációval vehető igénybe. Jelenleg a Püspöki-, a Káptalani- és a Plébániai Levéltár egyes iratanyagairól készültek el digitális képek. A képeket folyamatosan készítjük és töltjük fel honlapunkra. Hogy mely irategyüttesünkről készültek el a felvételek, az segédleteinkből látható. A segédletekben az egyes sorokra klikkelve megtalálhatóak a digitalizált iratanyag megnevezései és a felvételszám is.Családfakutatók figyelmébe ajánljuk a Plébániai levéltárban található digitalizált anyakönyvek mellett a Püspöki Levéltár Protocollum confirmatorum alsorozatát, melyben a 18. századtól megtalálhatóak a bérmáltak anyakönyvi adatai. A helytörténet kutatás fontos forrásai a Historia domusok, melyek digitalizálására nagy hangsúlyt fektetünk.

A regisztráció menete:

1. lépés:

A regisztrációs adatlap kitöltése. A kitöltés után a rendszer automatikus e-mailt küld, mellyel a regisztrációt véglegesíteni kell.

2. lépés:

A szolgáltatási díj befizetése a regisztrációs adatlapon kiválasztott módon.

3. lépés:

A Váci Püspöki és Káptalani Levéltár aktiválja a felhasználónév - jelszó párt, miután megérkezett a szolgáltatási díj. Ezzel válik aktivvá a felhasználó és megkezdheti a kutatást. A rendszer automatikus e-mailt küld, megjelölve az utolsó napot ameddig a felhasználó beléphet.

Váci Püspöki és Káptalani Levéltár

2600 Vác, Konstantin tér 15.

Tel: 27/814-141

Fax: 27/814-101

e-mail: leveltar@vaciegyhazmegye.hu

Váci Püspöki és Káptalani Levéltár honlapja • Webfejlesztés: DunaWeb Kft.